03.01.2019

Keď je vonku sychravo, potrebujete čiapku, šál a Winter blend

Keď je vonku sychravo, potrebujete čiapku, šál a Winter blend
Tešíte sa už od začiatku roka na jar? Káva pripravená zo zimnej limitovanej edície kávovej zmesi Winter blend vám zdvihne náladu, aj keď je vonku sychravé počasie. Jej tajomstvo spočíva vo vyváženom pomere zŕn arabiky, ktorý jej dodáva chuť, arómu, aciditu i sladkosť.
 
Tisíc odtieňov kávy
Koľko chutí môže mať káva? Možno vás prekvapí, že je ich 800 až 1000. Nie všetky by ste ale uvítali. Medzi lahodné chute patrí napríklad roasted coffee (pražená káva), chocolate-like (chuť podobná čokoláde) alebo flowery (kvetinová). Naopak nekvalitné káva môže chutiť po slame alebo dyme, vínnom korku alebo arašidoch. Kľúčom ku kvalite kávy Costa Coffee je poctivý prístup ku každému kávovému zrnku, a to od začiatku až do konca. Starostlivo vybraná zrnká arabiky z najlepších plantáží sveta prechádzajú pomalým procesom praženia, ktorý sa vo svojej podstate stále drží tradičného postupu zakladateľov reťazca Costa Coffee bratov Costových. Jedine pomalé praženie po "taliansky" uvoľní zo zŕn prirodzenú chuť a arómu.
 
Jazyk ako pracovný nástroj
Zárukou kvality kávy Costa Coffee je kávový majster Gennaro Pelliccia, ku ktorého práci patrí okrem iného ochutnávanie kávy. Gennarův jazyk rozozná tisíce drobných chuťových nuáns, a je preto poistený na neuveriteľných 10 miliónov libier (v prepočte zhruba 300 miliónov korún) u britskej poisťovne Lloyd. Gennaro sa musí pred ochutnávaním vyvarovať ostrých alebo príliš pikantných jedál, nemal by používať parfum ani vodu po holení, aby vôňa nezastřela arómu kávy. Aby udržal chuťové bunky v kondícii, musí piť veľké množstvo čistej vody.
 
Zimná arabika chutí po tmavom ovocí
Medzi úlohy tímu licencovaného ochutnávača kávy Costa Coffee patrí tiež vývoj nových produktov, ako je zimná edícia Winter blend. Zmes arabík pochádzajúce z plantáží Ameriky, Ázie a Afriky ponúka komplexnú chuť s ľahkou stopou kyslosti tmavých plodov a čistú horkosťou tmavého kakaa. Zo zmesi Winter blend vám pripravíme ľubovoľnú kávu, prípadne si ju môžete objednať ako extra shot do vášho obľúbeného kávového nápoja. Ak si dáte napríklad Caffè latte alebo Flat white, zaujme vás kombinácia jemne pikantných tónov a chuti bobuľovín v kombinácii s mliekom.

NOVINKY EMAILOM?

Získajte noviny a informácie o dianí v našich kaviarňach

ODOBERAŤ

COSTA VO SVETE

Šálku kávy si môžete vychutnať aj v týchto 30 krajinách:

COSTA NA WEBE

Sledujte nás