09.03.2020

Ochutnajte víťazný nápoj zo súťaže našich baristov: Arašidové cappuccino


Ochutnajte víťazný nápoj zo súťaže našich baristov: Arašidové cappuccino

Arašidy a cappuccino. Kombinácia tak dobrá, že vyhrala v našej internej súťaži baristov Signature Drink a my ju zaraďujeme do jarnej ponuky. Ochutnajte!


Súťaž prebiehala medzi baristami Costa Coffee z celej Českej republiky. Ich úlohou bolo pripraviť najzaujímavejšie teplý kávový nápoj. Štvorčlenná porota nakoniec rozhodla o víťazstve arašidového cappuccina.


Arašidové cappuccino uspelo v súťaži baristov celkom logicky. Cappuccino si u nás dávate hneď po caffè latte najradšej a Češi zjedia v priemere skoro pol kila arašidov za rok. To je jednoducho recept na víťazstvo.


Arašidové cappuccino je pre milovníkov ochutenej kávy a klasiky.


Vymaznaná príprava


Chuťová vyváženosť tohto nápoja je dovedená k dokonalosti. Do nahriatej šálky dáme kvapku sirupu s príchuťou arašidovej sušienky. Potom príde na rad starostlivo extrahované espresso. Šálku ​​obkrúžime, aby sa vytvoril kávový prstenec, a pomaly doň nalievame našľahané zamatové mlieko. Vďaka správne ušlahanému mlieku tej správnej teploty výsledný nápoj zľahka zosladne. Túto chuť podčiarkuje ešte celkom netradičný posyp z vanilkového cukru, ktorý tvorí zaujímavý kontrast k jemnej štruktúre mliečnej peny.


Bez alergénov


Arašidové cappuccino iste zachutí aj milovníkom klasickej kávy, ktorí sa odvážia k malej zmene. Pripravuje sa totiž veľmi podobne ako klasické cappuccino. Jeho ozvláštnenie v podobe arašidového sirupu a posypu z vanilkového cukru mu dodáva neopakovateľnú iskru. Arašidy sú síce silný alergén, ale aj ak touto alergiou trpíte, nemusíte mať pri arašidovom cappuccine z Costa Coffee obavy. Unikátnu chuťovú kombináciu si môžete dopriať aj vy.


Z rúk majstra


Dali ste si vlani Espresso cherry cola alebo Malinový flat white s ružovým korením? Arašidové cappuccino nesie stopy rovnakého rukopisu. Vytvorila ho opäť Naďa Krejčíčková, mladá baristka s talentom na prípravu kávy, držiteľka niekoľkých ocenení, pre ktorú je káva nielen profesiou, ale aj záľubou.
Sama Naďa k svojmu nápoju hovorí: "Pri vymýšľaní som zohľadnila hlavne našich zákazníkov a to, čo oni samotní u nás preferujú ... Celkovo spolu všetko chuťovo súznie."

NOVINKY EMAILOM?

Získajte noviny a informácie o dianí v našich kaviarňach

ODOBERAŤ

COSTA VO SVETE

Šálku kávy si môžete vychutnať aj v týchto 30 krajinách:

COSTA NA WEBE

Sledujte nás