Vyspali ste sa dnes do ružova? Čo takto dať si k tomu ružovú čokoládu?
No áno, zvyknite si. Čokoláda sa už dnes delí na horkú, mliečnu, bielu a ... rubínovú. Tajomstvo výroby rubínovej čokolády si všetci starostlivo strážia. Vie sa ale, že za jej cukríkovo ružovou farbou stojí špeciálna odroda rubínových kakaových bôbov Ruby. A potom aj to, že kakaové bôby sa pre jej prípravu nefermentujú vôbec alebo len veľmi málo. Jej chuť je čokoládovo sladká a zároveň mierne kyslastá. Jednoducho lahôdka.
Áno, prepisujú sa dejiny klasifikácie druhov čokolády. Viac "in" už byť ani nemôžete, ide totiž o horúcu novinku, ktorá dobýja svet len od roku 2017. Už ste ju ochutnali? V Costa si ju teraz môžete dať v podobe horúcej čokolády - Ruby horúca čokoláda. Je so šľahačkou, posypaná sušenými jahodami a okuliare sa vám zafarbia naružovo celkom určite!
Ako každý rok je to tu zase. Valentín! Nebudeme vás unavovať históriou tohto sviatku alebo snáď popisom mučeníckej smrti svätého muža. Pôjdeme rovno k veci. Buďte tento rok náš Valentín!
Máme za to pre Vás srdce ako na dlani - tentoraz v podobe lahodnej maslovej sušienky necudne odetej do bielej čokolády a s nežným posypom zo sušených malín. Doprovod tejto sladkej maškrty robí jej verný spoločník Caffè latte v primo veľkosti. To všetko za veľmi príjemnú cenu. Uvidíte, zamilujete sa aj Vy.
Naša srdečná srdcová ponuka je k dispozícii od 10. do 16. februára.
Ťažko si predstaviť francúzske raňajky bez croissantu a kávy. A ťažko si predstaviť Costu bez výhodnej rannej ponuky. Táto rovnica nám dohromady dáva dva úžasné maslové minicroissanty podľa Vášho výberu v sprievode kávy za úžasnú cenu. Pretože práve toto ročné obdobie si žiada raňajkovať niečo výdatnejšie.
Kávu si dajte podľa svojej chuti a dva minicroissanty vyberajte z troch delikátnych modelov:

• Minicroissant s čokoládou posypaný čokoládovými kúskami
• Minicroissant s bielou čokoládou zdobený kúskami bielej čokolády
• Minicroissant s pudingovou náplňou a posypom z chrumkavých lieskových orieškov

Verte, že keď sa zahryznete do tejto tradičnej raňajkovej lahôdky a zapijete ju teplou kávou, svet sa bude zdať voňavejší, aj keby sa vonku všetci čerti ženili. Zvýhodnená ponuka platí každé ráno do 11.00.
My veľmi radi podpichujeme. Teda presnejšie povedané - radi podpichujeme chuťové bunky. Tentoraz sme na tento účel upiekli vrstvený koláč pôvodom z Nemecka, kde mu hovoria bienenstich, čiže včelie pichnutie.
A ak Váš imunitný systém zvládne smotanu alebo mandle, alergickú reakciu ako po včelom žihadle by ste po ňom rozhodne dostať nemali. To skôr závislosť! Dve vrstvy nadýchaného kysnutého cesta sme totiž premazali pudingovo-smotanovou náplňou a vrchnú časť tvoria špeciálne karamelizované škrupinky zo sekaných mandlí.

NOVINKY EMAILOM?

Získajte noviny a informácie o dianí v našich kaviarňach

ODOBERAŤ

COSTA VO SVETE

Šálku kávy si môžete vychutnať aj v týchto 30 krajinách:

COSTA NA WEBE

Sledujte nás