Chutne, tradične a kvalitne. V torte zo sezónnej ponuky Costa Coffee sa snúbia lahodné a tak obľúbené chute tvarohu, maku a višní.  Vychutnajte si túto lákavú kombináciu so šálkou kávy alebo horúceho čaju počas jesenných dní vo všetkých kaviarňach Costa Coffee.
 Káva sa nemusí sladiť iba cukrom. Vyskúšajte, ako si svoju kávu môžete vychutnať aj s javorovým sirupom. V Costa Coffee vám naservírujú cappuccino v kanadskom štýle. Silné espresso pripravené z kávovej zmesi Mocha Italia s mliečnou penou je doplnené javorovým sirupom a dozdobené pomarančovou kôrou. A jeseň môže prísť.
V kaviarňach Costa Coffee sú na výber hneď tri rastlinné alternatívy kravského mlieka. Tie sú nutnosťou pre vegánov aj pre tých, ktorí trpia intoleranciou na laktózu alebo alergiou na bielkoviny. Vychutnať si ich ale môže úplne každý. Naviac sú všetky mlieka bez pridaného cukru. Mandľové mlieko sa teraz teší veľkej popularite. Má jemnú chuť, ktorá ladí s kávou. Ovsené mlieko je neutrálne, ľahko sladkej chuti. Používa sa aj ako náhrada za nízkotučné kravské mlieko. Naopak kokosové mlieko má výraznú chuť a patrí medzi najhustejšie rastlinné mlieka. Pokiaľ máte radi krémové latté alebo capuccino, siahnite po ňom. A aké mlieko bude to vaše?
V Costa Coffee si môžete vybrať z troch druhov ovocných smoothies. Všetky smoothies sú pripravené z kvalitného hlboko zmrazeného ovocia a jablčného džúsu. Nenájdete tu žiadne konzervanty, umelé farbivá ani pridaný cukor. Príjemne sladkú chuť zabezpečí len dokonale dozreté ovocie.
Ľadová káva je skvelá voľba. A Cold brew možno ešte o jednu kocku ľadu lepšia. Keď sa pripravuje Cold brew, káva neprechádza kávovarom, ani sa nezalieva horúcou vodou. Cold brew je totiž káva máčaná. Namiesto rozpúšťania v horúcej vode hrá hlavnú úlohu dlhá doba
lúhovania, až dvadsať hodín. Následne odfiltrovanie a vychladenie. Na prianie zákazníka barista nápoj dochutí letnými príchuťami. Myslíte si, že nespoznáte rozdiel v chuti oproti klasicky pripravenej káve? Určite spoznáte. Cold brew má nižšiu aciditu a vyšší obsah kofeínu, čo sa prejavuje na jemnejšej a sladšej chuti. Rozhodne vyskúšajte počas leta v kaviarňach Costa Coffee.
Frostino. Príjemne chladivý dotyk na jazyku, ktorý osvieži telo a myseľ unavené horúčavou v mestských uliciach. Základom je espresso, doplnené ľadom, mliekom a kvapkou vanilkovej bázy. Barista všetko rozmixuje do hladka a teraz je už len na vás, akú príchuť zvolíte - slaný karamel, čokoládu s orieškom alebo exoticky voňavý kokos. Všetko je dozdobené vrchovatou porciou šľahačky.
Vychutnajte si nezvyklé spojenie chuti Tonicu a silnej kávy. Každý asi pozná chuť espressa, ktorá je už sama o sebe mierne horkastá, a ak sa zmieša s horkosladkým tonicom, tak sa dejú zázraky, Samozrejme, záleží nielen na druhu kávy, ale tiež od druhu Tonicu, z ktorého bude výsledný  nápoj pripravovaný. V Costa Coffee môžete počas letných prázdnin ochutnať hneď tri variácie. Pri príprave niečoho tak minimalistického totiž rozhoduje každý detail a doladenie chute. Zláka vás júlové Espresso tonic granátové jablko alebo augustové Espresso tonic uhorka a limetka?
Pistáciové oriešky, maliny a biela čokoláda. To je chuťová kombinácia, na ktorú prisahá veľa renomovaných cukrárov a šéfkuchárov: od Jamieho Olivera, cez austrálskeho šéfkuchára s francúzskymi koreňmi Guillaume Brahimiho až po londýnskeho majstra kuchyne s izraelskými koreňmi Yotama Ottolenghiho.
My sme ju použili pre našu unikátnu exkluzívnu tortu, ktorú si nedáte nikde inde ako v Costa Coffee.

Farby, z ktorých sa zbiehajú slinky

Červený základ tvorí "red velvet" korpus, ktorý podobne ako červený zamatový koberec chystá scénu pre veľké chuťové predstavenie. To sa potom odohráva v ďalších štyroch vrstvách nad ním. Začína to červenou vrstvičkou mrazených malín, pokračuje smotanovou vrstvou z peny z bielej čokolády s pistáciovou pastou, malinovým pyré a celý príbeh završuje tenká poleva z malinového pyré a zdobenie z pistáciovej múky, sekaných pistácií a lyofilizovaných malín.

Ideálne kombinované chute

Naša pistáciová torta s malinami ladí nielen farebne. Jednotlivé vrstvy sú na seba kladené premyslene tak, aby sviežosť a jemná kyslosť malín dopĺňala lahodnú hladkosť peny z bielej čokolády, smotany a charakteristickú nasládlosť pistáciových jadier.
Prajeme príjemný estetický, a hlavne kulinársky zážitok!

NOVINKY EMAILOM?

Získajte noviny a informácie o dianí v našich kaviarňach

ODOBERAŤ

COSTA VO SVETE

Šálku kávy si môžete vychutnať aj v týchto 30 krajinách:

COSTA NA WEBE

Sledujte nás